Szakterületek
nevelés, önbizalom, szorongás, kapcsolati problémák, stressz, elfogadás
Bemutatkozás
Szeretettel köszöntöm leendő Klienseimet!
Hézl József vagyok, mentálhigiénés és szervezetfejlesztő szakember, pszichodráma-vezető asszisztens. Magyar és hittan szakos diplomámat 2005 és 2010 között szereztem Veszprémben. Kezdetektől fogva foglalkoztat az emberek életének azon része, amely nincs előtérben. Pedagógusként a diákok problémáival találkoztam, és rájöttem, hogy addig nem fognak tanulni, amíg a lelki problémáikat meg nem oldják.
Osztályfőnökként már a szülők nehézségeit is megismertem. Közben pedig meg kellett küzdenem azokkal az önismereti gátjaimmal, amelyek hátráltattak abban, hogy közelebb kerüljek a diákokhoz és tanulásra tudjam ösztönözni őket. Így elvégeztem a Semmelweis Egyetem mentálhigiénés és szervezetfejlesztő képzését, később pedig a pszichodráma-vezető assszisztensi vizsgát is szereztem. Fontossá vált a diákok – és később a felnőttek – érzelmi intelligenciájának fejlesztése akár egyéni segítő beszélgetés, akár csoportos önismereti foglalkozás keretén belül.
Tapasztalatok, eszközök
Abban segítem klienseimet, hogy fel tudják ismerni azokat a helyzeteket, amelyekben nem tudnak szintet lépni, mert mindig ugyanazok a „lépések” történnek meg. Például egy konfliktusban attól lesz kibékülés, hogy az egyik fél mindig alámegy a másik akaratának, amelytől csak az egyik fél érezheti magát jól, a másikban ott marad a fájdalom, hogy ő megint nem számít.
Fontos az is, hogy lássuk a kapcsolati mintáinkat is, amelyeket gyermekkorból hozunk. Ezek tudattalanul beépültek, és „nem engedik” a változtatás lehetőségét. A szülő-gyermek közötti konfliktus feldolgozásával egészségesebb kapcsolatokat tudunk kialakítani, például a párkapcsolatban, a munkahelyen kollégákkal vagy a vezetővel, illetve egyéb kapcsolattal járó területeken.
Abban is támogatom a hozzám fordulókat, hogy megtalálják magukat bizonyos szerepeikben. Például, ha valaki eddig túlságosan is elfogadta mások véleményét, irányító szerepét, akkor segíthetem abban, hogy képes legyen önérvényesítőbben kommunikálni, ezáltal közelebb kerülni saját akaratához, céljaihoz.
A beszélgetések során igyekszem olyan légkört kialakítani, amelyben a kliensem képes lesz a hozott témájával foglalkozni. Ha a konzultáció úgy kívánja, akkor – amennyire az online tér engedi – dramatikus eszközöket is használok, de ez természetesen nem azt jelenti, hogy szerepet kell játszani, hanem azt, hogy megjelenítünk olyan belső tartalmakat, amelyek segítségével világosabbá válnak bizonyos lelki folyamatok.
Azt gondolom, hogy mindig meghálálja magát, ha valaki elkezd az önismeretével foglalkozni. A saját magunkra fordított idő, energia és pénz a legjobb befektetés a világon, mert százszorosan megtérül!